Piknik ve Mesire Yeri İzni

Piknik ve Mesire Yeri İzni

Piknik alanları ve mesirelerin düzenlenebilmesi için mutlaka bir takım gerekli şartlarında yerine getirilmesi sağlanması gerekiyor. Piknik ve Mesire Yeri İzni oldukça önemlidir. Bu izin sonrasında gerekli düzenlemeler gerçekleştirilmektedir. Büyük şehirlere göz attığımız zaman piknik ve benzeri etkinliklerin en güzel şekilde değerlendirilmesi adına gerekli düzenlemelerin de mutlaka yapılması gerekmektedir. Orman alanlarının belirli yerleri için izin şartı vardır. . Doğayı koruma ve uygun bir şekilde dizayn edilmesi oldukça önemlidir. Bu konuda devlet oldukça fazla hassasiyet gösterdiğinden dolayı doğal olarak sizden istenen bir takım yükümlülükleri mutlaka yerine getirmeniz gerekiyor. Düzenlemelerin yapılmasınınne temel şartlarından bir diğeri ise halkın ormanlardan daha fazla faydalanmasını sağlamak olduğunu söylememiz mümkündür.

Piknik ve Mesire Yeri İznin Nasıl Alınır?

 

Piknik yerleri gibi alanlar, bediyelerde, bazen de özel kişilerde olabilmektedir. Başvuru ve müracat işlemlerinizin yapılabilmesi adına ise Odun Dışı Ürün ve Hiznetler Dairesi Başkanlığı yolunu tutmanız gerekmektedir.  İlgili daire altında Mesire Yerleri Şube Müdürlüğü  bulunmakta ve alanların kullanım izinlerinden yararanmak adına başvuru işlemlerinizi devreye sokmanız gerekmektedir. Aynı zamanda bilmeniz gereken bir diğer önemli konulardan birisi de r. İnceleme, onay ve ruhsat işlemleri Mesire Yeri Şube Müdürlüğü tarafından inceleme altına alınmaktadır.

Başvuru işlemlerini yapacak olan kişilerinde mutlaka bilmesi gereken bir takım hususlar bulunuyor. Bunlar, Başvuru işlemleri için Rekreasyon değerlendirme tablosunun hazırlanması olduğunu söylememiz gerekiyor. Hazırlanmış olan belge ise  orman genel müdürlüğüne mutlaka iletilmesi gerekmektedir.  İlk etapta mesire yeri teklif raporunun düzenlenmesi gerekiyor. Özellikle teklif edeceğiniz alanında mutlaka belirli şartlara uygun olması en önemli hususlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Piknik ve Mesire Yeri İzni için yapılması gereken en önemli adımlardan birisi de mutlaka ilgili kişilere gerekli belgeleri hazırlamanızın ardından müracat işlemlerini gerçekleştirmeniz olacaktır.

Piknik ve Mesire Yeri  İzni Almak

Piknik ve Mesire Yeri  izni alındıktan sonra uygunluğuna kanaat getirilmiş alanlarda piknil ve benzeri etkinliklerin yapılmasını sağlamış olursunuz. Başvuru işlemleri sırasında özellikle inlenme, piknik, eğlenme, spor veya kültürel etkinlik durumları hakkında bilgi verilmesi zorunludur. Zorunlu olarak istenen bir diğer konulardan birisi de Ada, parsel ve pafta bilgileri net olarak bildirilmesidir. Bilgiler iletildikten sonra ise kurum gerekli tüm incelemeleri yaparak Piknik ve Mesire Yeri İzni ile ilgili olarak bir karar verecektir. Tüm bu işlemşeri yapmanızın ardından ise .

Prosüdür ve yönetmeliklere uygun olan alanlara da ruhsat izni verilmiş olunacaktır. . Prosüdür ve yönetmeliklere uygun olan alanları almayı düşünen  kişiler, Kişisel veya kurumsal olarak  Piknik ve Mesire Yeri İzni  alma hakkına sahip olabilmektedirler. Son aşamada kanaat ve sonuç ilgili birim tarafından belirlendikten sonra tarafınıza bu durum aktarılmış olunacaktır.